ALGAZ Online Alışveriş Sitemize Hoşgeldiniz.
Hoşgeldin ziyaretçi Oturum Aç ya da Üye Ol.
  • (0216) 383 00 95


Sepetiniz boş!

Şartlar ve Koşullar

Kullanıcı Sözleşmesi ( Ürün Özellikleri ve Garanti Sözleşmesi)

MADDE 1- TARAFLAR

1.1- Firma

E-Ticaret Site Sahibi : Algaz Mutfak Cihazları San.ve Tic.Ltd.Şti

Arap Camii Mahallesi Yemeniciler Cad.

Ömer Han No:60 K:8

Karaköy-Beyoğlu/İstanbul

Tel : 0212 237 39 80  0212 237 39 81

Fax : 0212 237 39 83

GSM : 0532 254 48 42

Mail : algaz@algaz.com.tr

     algazradyan@gmail.com

1.2 -Müşteri

Ürünü Satın alan Firma yada Gerçek kişi.

MADDE 2- KONU

İşbu sözleşmenin konusu, Algaz Mutfak Cihazları’na ait E-ticaret hizmeti üzerinden ticaret yapılması (ürün satın alma ve ödeme ) esnasında verilen hizmetin, işleyişine dair tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

MADDE 3- SÖZLEŞME KONUSU HİZMET

Algaz Mutfak Cihazları’nın hazırlamış olduğu E-ticaret sistemi ile yapılan alış-veriş işleminde tüm tüketici haklarının kazanılması ve ürün sonrası hizmette kanun gereklerine göre tüketicinin desteklenmesi ve ürün bedeline ait ödeme şartlarının müşteri tarafından kabul kanun gereklerine göre ürünün Algaz Mutfak Cihazları tarafından sitede belirtilen kargo şartlarına göre ürün teslim hizmetinin sağlanmasıdır.

MADDE 4- GENEL HÜKÜMLER

4.1- Müşteri www.algazmutfak.com internet sitesinde sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

4.2- Sözleşme konusu ürün, ürün yasal 7 iş günlük süreyi aşmamak koşulu ile Müşteriye ürünü teslimini sağlamakla mükelleftir.(Özel sipariş ürünler hariç)

4.3- Sözleşme konusu Hizmetin verilmesi için işbu sözleşmenin elektronik ortamda kabulünü yaptığını ve bedelinin ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, Algaz Mutfak Cihazları hizmetin verilmesi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

4.4- Sözleşme süresince Algaz Mutfak Cihazları www.algazmutfak.com sitesinde belirttiği ürün özelliklerine göre ürünü teslim etmeyi kabul eder. Fakat standart üründen farklı bir ürün ve özellik istenmiş ise, yeni ürün için ek ücret talep edilir.

4.5- Teknik destek ekibimiz, mesai saatleri içinde gelen istek, talep ve arıza bildirimini ürünün garanti koşulları içerisinde cevaplayacaktır. Arızalı ürünler için teknik servis prosedüründeki sorumluluklarını yerine getirecek ve ürün şikayetleri ve ilgili talepleriniz algaz@algaz.com.tr e-mail hesabına iletilmelidir.

4.7- Ödemeler banka havalesi ile TL olarak yapılır. Döviz ile yapılan ödemeler Merkez Bankası efektif satış kurundan TL ye çevrilir.

4.8- Temerrüt kendiliğinden süre bitiminde oluşmuş olacaktır.

4.9- Müşteri aldığı hizmetin ayıbını 7 işgününde Algaz Mutfak Cihazları’na yazılı olarak bildirmediği taktirde Algaz Mutfak Cihazları’nın Müşteriye karşı ayıp için tekeffül borcu kalmaz.

4.10- Müşteri Şifresini Bilgilerim menüsü üzerinden değiştirebilir şifresi ile ilgili tüm sorumlulukları kabul etmiş sayılır. Şifre çalınmışsa bunu Algaz Mutfak Cihazları’na Bildirmekle yükümlüdür. Aksi taktirde şifresi ile yapılacak tüm ürün sipariş ve ödeme bilgilerinin doğruluğunu kabul ederek yasal sorumluluklarını yüklenmiş sayılır.

4.11- Ürün bedeli yapılıncaya kadar, hizmeti başlatmama / durdurma hakkı Algaz Mutfak Cihazları’nındır.

4.12- Üye olda belirtmiş olduğunuz belirtilen e-posta adresiniz ve/veya adresiniz, tebligat adresi olarak kabul edilir.

4.13- Algaz Mutfak Cihazları'nın Müşteriye sunduğu hizmette, Türk Telekom hatlarında, uydu ve haberleşme, network sistemlerinde olabilecek arızalardan dolayı, sisteminin kesintiye uğramasından, Algaz Mutfak Cihazları sorumlu tutulamaz, doğacak zararlar için Müşteri hak, tazminat talep edemez.

4.14- VPOS: Banka VPOS İşlemleri tamamen müşteriye aittir. Sanal posttan kaynaklanan problemlerden firmamız sorumlu değildir.

4.35- İşbu sözleşme, Müşterinin sipariş göndermesi için Üye Olma işleminde Sözleşmeyi okuduğu kabul edilerek yürürlüğe girer, ve müşteri sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.

MADDE 5 - ÜRÜN ÖZELLİKLERİ ve GARANTİ

5.1- Ürüne ait özellikler  www.algazmutfak.com  adresinde belirtilmiş olup Algaz Mutfak Cihazları  tarafından 4.4. madde hükümleri ile güvence altına alınmıştır.

5.2- Ürüne ait Garanti süresi ve şartları ürün ile gönderilecek (broşür, fatura, garanti belgesi,..) belgeler ile tüm yasal hükümler belirtilmiş olup Algaz Mutfak Cihazları tarafından güvenceye alınmıştır.

MADDE 6- SATIŞ İPTALİ

Müşteri , sözleşme konusu ürünün tesliminden itibaren 7 gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde Ürünü satın aldığı Algaz Mutfak Cihazları’nın bayisine şahsen bildirimde bulunulması ve ürünün 7. madde hükümleri çerçevesinde kullanılmamış olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, Müşteriye verilen Ürünün paketi ile birlikte, Algaz Mutfak Cihazları Bayisine iade faturası yada Faturanın aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedeli Müşteriye iade edilir veya talebi üzerine yenisi ile değiştirilir.

MADDE 7- İPTAL EDİLEMEYECEK HİZMETLER

Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler, müşteri tarafından üründe; zarar görme, yıpratılma, ürün ve ürüne ait parçaların eksik teslim edilmesi verilen belgelerin (broşür, fatura, garanti belgesi,..) tesliminin yapılamaması durumlarında iptal hakkı kullanılamaz

MADDE 8- YETKİLİ MAHKEME

İşbu sözleşmenin uygulanmasında, İstanbul Mahkemeleri yetkilidir.